e-Konsultacja

Boisz się koronawirusa Covid-19?
Ja dbam o zdrowie Waszych dzieci i swoje. Umówmy się więc na videokonferencję, która podzielona na sesje będzie prowadzić do skutecznej diagnozy. Potem ćwiczenia będziemy realizować on-line. Kliknij po więcej.

Rita Calderaro-Poczmańska - ZnanyLekarz.ple-Konsultacje

 

Dlaczego robimy e-Konsultacje?


Zdaję sobie sprawę, że nic nie zastąpi wizyty fizycznej, osobistego spotkania małego Pacjenta z fizjoterapeutą. Jednak w przypadku wielu moich Pacjentów czas ma ogromne znaczenie. W przypadku niemowląt czas oczekiwania wynoszący 2 lub 3 miesiące, to często podwojenie wieku dziecka. W tym czasie dochodzi do utrwalenia zmian patologicznych, a co za tym idzie w późniejszym czasie jeszcze trudniejszej i czasochłonnej rehabilitacji. Niestety nie wiemy, jak długo potrwa jeszcze pandemia. Dlatego, w trosce o pacjentów nie chcemy siedzieć bezczynnie. Wybieramy formę pośrednią i stawiamy na e-Konsultacje.

 

Czy tak się w ogóle da? Oczywiście!


Jeszcze w czasie przed pandemią koronawirusa Covid-19 prowadziłam kilka razy, we współpracy z rodzicami, terapię zdalną z pacjentami z Wielkiej Brytanii, gdzie opieka medyczna jest bardzo droga i nie stoi na wysokim poziomie. Rodzice wybierali pomoc zdalną, oceniając ją lepiej, niż służbę medyczną z Wielkiej Brytanii. Poza tym, z moimi dotychczasowymi pacjentami realizuję taką formę współpracy już od początku marca 2020 roku, czyli od pierwszych chwili występowania koronawirusa.

 

Jak to robimy?


e-Konsultacja jest trudniejszą formą dla mnie jako terapeuty i rehabilitanta, ale też jest bardziej wymagająca dla rodziców. Niezbędne jest większe zaangażowanie w cały proces rehabilitacji, jednak się da ! Pracujemy na wideokonferencjach, bazujemy też na nagraniach wideo od rodziców, sami też przesyłamy spersonalizowane zestawy ćwiczeń. Chcesz dowiedzieć jak się to robi? Po prostu do mnie zadzwoń.


Rita Calderaro-Poczmańska


rehabilitant dziecięcy


505-974-852ekonsultacje